Roboty usługowe

Roboty usługowe w swoim podstawowym założeniu mają wyręczać ludzi z ich podstawowych zadań w pracy zawodowej i codziennej. Wykorzystywane w coraz szerszym zakresie w wielu rozwiniętych gospodarkach doskonale uzupełniają lub niekiedy zastępują pracowników.

Robot usługowy doskonale sprawdza się w realizacji powtarzalnych zadań takich jak:

 • informowanie
 • dowożenie
 • rozrywka
 • przygotowywanie napojów
 • robienie zdjęć
 • wparcie eventów

Robot usługowy – wypożyczalnia robotów

Wielką zaletą jaką wykazuję się takie roboty jest to, że są bardzo łatwe w obsłudze. Można je wykorzystywać w wielu różnorodnych miejscach.

Roboty usługowe mogą być przeznaczone do różnych zadań w tej samej firmie. Jeden robot po zmianie programu może bardzo szybko i elastycznie wykonywać różne zadania zachowując tę samą jakość pracy.

Wypożyczalnia robotów to miejsce, w którym specjaliści mogą zaprogramować robota i dostarczyć go na wskazany adres. Takie robot usługowe może wykonać założoną pracę i zostać zwrócony do wypożyczalni.

Roboty na wynajem to doskonała opcja dla firm, które poszukują robota na określony czas do wykonania jednorazowego zadania. W ten sposób zyskują dostęp do nowoczesnych rozwiązań bez wydawania jednorazowo dużych środków.

roboty usługowe

Roboty na eventy

Roboty usługowe doskonale sprawdzają się na targach, wystawach, spotkaniach branżowych, dniach otwartych itd. Wynajem robotów na eventy to bardzo popularna forma, z której korzysta wiele agencji zajmujących się organizowaniem takich imprez.

Tu bardzo popularne jest forma wypożyczania robota na określony czas. Taki robot na event może wykonywać bardzo różnorodne funkcje, które nie tylko odciążają ludzi, ale również wzbudzają duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości. Roboty mogą między innymi:

 • informować
 • opowiadać dowcipy
 • robić zdjęcia – robot fotobudka
 • prowadzić prezentacje
 • prezentować ofertę firmy

Roboty do recepcji

Bardzo ciekawa opcja dla ośrodków zdrowia, hoteli, ośrodków spa itd. Robot recepcjonista raz zaprogramowany może bezproblemowo udzielać informacji gościom w trybie 24/7. Nie ma konieczności przerywania pracy.

Poza płynną i stałą pracą roboty w recepcji poprawiają wizerunek firm. Prezentują przedsiębiorstwo jako nowoczesne miejsce, które aby poprawić komfort swoich gości wykorzystuje najnowsze rozwiązania.

roboty informacyjne

Roboty informacyjne

Wykorzystywane są zwłaszcza w miejscach takich jak lotniska, dworce, galerie handlowe, biurowce. Robot informacyjny bez problemu wskaże odpowiednie miejsce, podpowie jak do niego dotrzeć, poinformuje o rozkładzie jazdy lub podpowie czy konkretna osoba jest w pracy.

Roboty do informowania odciążają pracowników. Dzięki czemu w miejscach gdzie co dziennie przemieszcza się duża ilość osób poszukująca informacji, poprawiają jakość obsługi i podnoszą efektywność pracy. Dodatkowym atutem jest to, że odbywa się to bez ponoszenia dużych kosztów ze strony przedsiębiorstwa.

Roboty usługowe cena. Ile kosztują roboty ?

To pytanie bardzo często zadawane jest przez wiele osób, które planują wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie. Firmy z oczywistych względów zastanawiają się nad zwrotem z inwestycji jakim jest robotyzacja usług.

Ceny robotów usługowych różnią się między sobą w zależności od modelu robota oraz zakresu jego działania. Można przyjąć, że proste roboty humanoidalne, które wykonują mniej skomplikowane prace kosztują około około 50-60 tyś złotych. Natomiast robot przeznaczony do bardziej skomplikowanej pracy, który działa w oparciu o sztuczną inteligencję może kosztować nawet 150-200 tyś złoty.

Roboty humanoidalne sprzedaż i wynajem

Bez wątpienia robotyzacja usług będzie nabierała znacznego przyspieszenia w XXI wieku. Robot humanoidalny wykorzystując swoje właściwości i uniwersalność będzie coraz częściej wyręczał człowieka w prostych czynnościach.

Szeroka oferta dostępnych robotów oraz w zasadzie nieograniczona możliwość programowania umożliwia realizacje szerokiego wachlarza zadań. Elastyczne formy skorzystania z robota takie jak sprzedaż, leasing czy wynajem dają łatwy i szybki sposób na pozyskiwanie i wdrażanie robotów w firmach. Warunki rynkowe dziś są dziś bardzo sprzyjające.

Robotyzacja usług

Czy warto robotyzować firmy usługowe ? Dziś zdecydowanie najpopularniejszą grupą robotów są te wykorzystywane w przemyśle. Jednak ich niezawodność i łatwość obsługi wyznaczają trendy i kierunki rozwoju również dla innych działów firm oraz gałęzi gospodarki.

Dlaczego warto robotyzować usługi:

 • poprawa jakości pracy
 • odciążenie pracowników
 • praca w trybie 24/7
 • wyższa efektywność
 • powtarzalność
 • niższe koszty pracy

Jak zatem widać warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy w kwestii odpowiedniego doboru robota usługowego.

Przewiń do góry