Robot na sprzedaż ZOBACZ.

Rynek robotów w Polsce podobnie jak w innych krajach nabiera rozpędu i choć daleko nam do rozwiniętych gospodarek to również w naszym kraju zauważalny jest postęp robotyzacji procesów.

Pierwszym co przychodzi nam na myśl rozważając inwestycje w automatyzacje procesów to robot, który kojarzy nam się z humanoidalną postacią z filmów s-f oraz popularne ramiona przemysłowe. Natomiast już dziś roboty dla firm to również boty, które wspierają obsługę klienta oraz wykonują pracę back office.

Jakie roboty można kupić do firmy

Aktualnie dostępna jest bardzo szeroka oferta różnego rodzaju robotów i botów, które z powodzeniem można wdrażać w wielu procesach. Nie ma tu praktycznie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o branże. Roboty na sprzedaż nie są już taką nowością jak jeszcze kilka lat temu choć nadal budzą duże zainteresowanie. Robot, który jest najczęściej wybierany to:

  • roboty przemysłowe
  • roboty współpracujące coboty
  • roboty medyczne
  • roboty biurowe (pracownik cyfrowy, inteligentne roboty)
  • boty głosowe i chatboty do obsługi klienta
  • roboty mobilne do transportu wewnętrznego

Oczywiście można kupić również inne roboty pod kątem odmiennych zastosowań.

Gdzie i jak zamówić robota do firmy

Aby zamówić właściwego robota należy się do tego odpowiednio przygotować. Na pewno w pierwszej kolejności warto wybrać prosty i powtarzalny proces, który chcemy zautomatyzować. Może to być przenoszenie przedmiotów z maszyny do opakowania, odbieranie elementów z jednego procesu i przekazywanie ich do innego, transport produktów na wyznaczonej trasie, wykonywanie żmudnych i niezmiennych prac biurowych.

Jak zatem widać możliwości są bardzo duże i tylko od specyfiki firmy zależy na co zdecyduje się na początek. Dobrym pomysłem jest aby przy wdrożeniu robota brali udział pracownicy, którzy pomogą dokładnie opisać zadania jakie ma wykonywać maszyna. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie dokładnej specyfikacji i opisu zadań.

Tak przygotowane materiały można przekazać do dostawcy aby przygotował wycenę i konfigurację robota. Zamówienia robotów dokonujemy w oparciu o prędzej przygotowane materiały.

Roboty na sprzedaż SPRAWDŹ