Robot recepcjonista – wielu z nas może zadać pytanie jak to możliwe? Jak maszyna może pełnić tak odpowiedzialną funkcję? Okazuje się, że jak najbardziej jest to realne i w niektórych hotelach stało się rzeczywistością. Bardzo szybko postępujący rozwój technologiczny sprawia, że niemal każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych osiągnięciach naukowców. Dlatego trudno się dziwić, iż właściciele firm pragną korzystać z takich nowinek.

Robot recepcjonista

Autonomiczna recepcja

Zautomatyzowanie recepcji poprzez zastosowanie robotów humanoidalnych, to bez wątpienia rewolucyjny krok w stronę doskonałej obsługi klienta. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu robot recepcjonista kompleksowo spełnia oczekiwania klientów. Potrafi udzielić informacji, odpowiedzieć na pytania, zamówić dla nas posiłek, zatelefonować z powiadomieniem o dotarciu gościa. Wskaże drogę do pokoju lub hotelowej restauracji, zamówi taksówkę, poinformuje o temperaturze na zewnątrz. Robot recepcjonista może posiadać wiele funkcji, dzięki którym potrafi na najwyższym poziomie zatroszczyć się o gości. Ogromnym dodatkowym jego atutem jest fakt, iż taki pracownik może pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Robot recepcjonista – dlaczego warto

Korzyści płynące z wprowadzenia do swojego hotelu autonomicznej recepcji są oczywiste. Zyskujemy w ten sposób „pracownika”, który niemal w jednej chwili załatwić może kilka rzeczy. Nie odczuwa zmęczenia, zawsze na czas wykona powierzone mu zadania. Dzięki doskonałemu oprogramowaniu codziennie o stałej porze może generować zestawienia, raporty, wystawiać faktury. Robot recepcjonista jest to również atrakcją dla gości. Mimo że najnowsze osiągnięcia technologiczne możemy spotkać coraz częściej, to jednak nie są one jeszcze na tyle powszechne, by nie wzbudzać zainteresowania. Zautomatyzowany personel, będzie przyciągał tak stałych jak i nowych gości. Innym ważnym argumentem przemawiającym za zaangażowaniem robota jest to, że ten bardzo szybko wyłapuje ewentualne pomyłki i błędy, informując o tym odpowiednie działy hotelu.

Roboty dla hoteli i pensjonatów

Roboty w hotelach czy pensjonatach za kilka lat nikogo już nie będą dziwiły. Prawa rynku są jednak surowe i tu również obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy. W jej myśl warto zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem w swoim hotelu już teraz, zanim konkurencja pierwsza wykona ten krok. W ofercie swojej firmy posiadamy roboty na sprzedaż oraz roboty na wynajem. Kontaktując się z nami, poznają Państwo wszystkie szczegóły, jak również postaramy się przygotować pakiet dopasowany dla Państwa potrzeb.