Postęp technologiczny jest nieodłącznym elementem rozwoju każdego przedsiębiorstwa. W każdym kwartale możemy dowiedzieć się o nowych osiągnięciach techniki, które z dużym powodzeniem wykorzystuje się w różnego rodzaju pracach biurowych. Wprowadzanie nowinek technicznych zawsze ma na celu podniesienie jakości oraz wydajności pracy. I nie chodzi tylko o pracę na produkcji. Świat nowych technologii coraz mocniej osadza się w pracach biurowych. Dzięki doskonałym oprogramowaniom i stałemu połączeniu z internetem robot biurowy jest w stanie wykonywać kilka czynności niemal równocześnie. Poznaj możliwości robota do wystawiania faktur.

Jak działają roboty do wystawiania faktur

Roboty przeznaczone do fakturowania charakteryzują się dużym tempem pracy. Ponadto kolejnym atutem takiego rozwiązania jest bezbłędność w wykonywanych działaniach. Roboty fakturzyści pracować mogą przez 7 dni w tygodniu po 24 godziny na dobę. Oto co potrafi robot wystawiający:

  • uzupełnia dane kontrahenta
  • uzupełnia datę, nadaje numer porządkowy dokumentu, uzupełnia kwoty, stawki vat
  • wprowadza dokument do systemu księgowego
  • wysyła drogą mailową fakturę do klienta
  • monitoruje płatność
  • generuje wezwania do zapłaty w przypadku opóźnień
roboty do faktur

Jakie zalety mają roboty do fakturowania

Każdy robot posiada oprogramowanie idealnie dopasowanego do jego docelowego zastosowania. Tak samo jest w przypadku robotów do wystawiania faktur. Wystawienie faktury samo w sobie nie jest czynnością trudną czy wymagającą od nas specjalnego zaangażowania. Niemniej, jeżeli mamy do wystawienia kilkaset takich dokumentów w ciągu dnia pracy, do tego przez cały pracujący tydzień musimy wykonywać to samo, sprawa nieco się komplikuje. Nie chodzi tu oczywiście o umiejętności pracowników, a raczej o ich percepcję. Już po kilku godzinach monotonnego zajęcia, nie wymagającego kreatywnego myślenia, nasza wydajność spada, rośnie natomiast prawdopodobieństwo pomyłek. Zautomatyzowanie tego procesu zdecydowanie przyniesie wiele korzyści zwłaszcza dla działu księgowości oraz dla działu sprzedaży. Feedback docierający do nas od naszych klientów, którzy już zdecydowali się roboty biurowe wystawiające faktury, jednoznacznie świadczy o powodzeniu tego rozwiązania.

Automatyczne wystawianie faktur przez roboty biurowe

Robotyzowanie procesów księgowych oraz sprzedażowych rozpoczęło się już kilka lat. Jest to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej firm. Powód jest oczywisty – ilość, a także bezbłędność wystawianych dokumentów w określonym czasie. Jest to w pewnym sensie podwójna jego oszczędność – po pierwsze szybciej powstają dokumenty, po drugie nie musimy wprowadzać poprawek. A każdy z nas wie, że najbardziej deficytowym „produktem” w wielu działach przedsiębiorstw jest właśnie czas.

Skontaktuj się z nami i powiedz, które z proponowanych przez nas rozwiązań jest najbardziej dla Ciebie odpowiednie. Przygotujemy ofertę skierowaną wprost do Twoich potrzeb.