Proces robotyzacji biur pozwala osiągnąć wiele różnorodnych korzyści. Oferta i możliwości sprzedaży lub wynajmu robotów jest bardzo szeroka, a programowanie robotów biurowych stwarza nowe możliwości i daje duży wachlarz zastosowań.

Roboty biurowe zobacz jakie jest zastosowanie robota w biurze

 • uzupełnianie formularzy,
 • prowadzenie ewidencji,
 • sporządzanie i wysyłanie maili,
 • przygotowywanie ofert,
 • robienie raportów,
 • dokonywanie rozliczeń

Innowacyjne inteligentne roboty bardzo często wspierane przez sztuczną inteligencję doskonale uzupełniają pracę ludzi w różnym zakresie wykonując swoją pracę zdecydowanie szybciej i dokładniej.

Robot do biura lub inaczej automatyczny pracownik doskonale odnajdzie się wykonując czynności, które do tej pory były wykonywane tylko przez ludzi.

roboty do biura

W jakim biurze mogą pracować roboty ?

Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych zastosowań. Jednak roboty biurowe mogą być adaptowane praktycznie wszędzie tam gdzie wykonywana jest praca biurowa.

Roboty dla biura rachunkowego – robot dla księgowej

Rachunkowość to dziedzina, która będzie szybko podlegała robotyzacji. Wynika to ze specyfiki pracy. Roboty dla księgowości mogą stanowić doskonałe narzędzie do automatyzacji pracy. Pozwalają odciążyć pracowników od części uciążliwych obowiązków.

Wielu księgowych zastanawia się jak przyspieszyć pracę biura rachunkowego ? Tu robotyzacja może być doskonałą odpowiedzią na zadane pytanie.

Roboty do biura sprzedaży

W dzisiejszych czasach proces obsługi klienta znacząco się zmienił w stosunku do poprzednich lat. Mobilny internet i powszechne wykorzystanie smartphonów zwiększyły dostęp do informacji z dowolnego miejsca. Stąd bardzo ważna jest szybka reakcja na zapytanie klienta. Robot w biurze sprzedaży może pomóc w przygotowywaniu ofert, wspomagać monitoring realizacji zamówienia, informować klienta o statusie zamówienia itp. Przyspieszenie pracy w biurze sprzedaży może stanowić dużą przewagę konkurencyjną.

Roboty do analizy danych

Każde przedsiębiorstwo dysponuje danymi na temat swojej działalności. Zależnie od tego czy jest to mała firma, czy też duża korporacja, zbiory mają różną wielkość oraz charakterystykę. Niemniej jednak dla każdego kto podejmuje decyzje biznesowe bardzo ważna jest wiedza. Stąd w ostatnich latach widać dynamiczny rozwój obszarów takich jak BIG DATA. Jednak do analizowania ogromnych baz danych potrzeba bardzo wielu pracowników. I tu z pomocą może przyjść robot do analizowania baz danych. Takie rozwiązanie znacząco skrócić czas analizy i przygotowania raportu.

Oczywiście roboty do biura mogą być wykorzystywane również do realizacji innych zadań. Są bardzo pomocne w procesie windykacji należności, komunikacji z klientem (chatboty) czy też ewidencji danych.

Jakie zalety mają roboty biurowe

Jakie korzyści przynosi firmie praca robotów ? Co robotyzacja zmienia w firmach ? I inne podobne pytania sprowadzają się do tego aby wykazać listę pozytywnych zmian zachodzących w jednostce, która dokonała robotyzacji wybranego procesu.

Taka lista z pewnością będzie zmienna i zależna od stopnia zaawansowania robotyzacji. Do podstawowych i najbardziej powtarzalnych zalet można zaliczyć w pierwszej kolejności:

 • zmniejszenie kosztów pracy
 • możliwość ciągłego realizowania zadań
 • minimalna ilość błędów
 • duża elastyczność
 • przyspieszenie pracy i zwiększenie wydajności