Firma ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, jak również innych komponentów stosowanych w automatyce przemysłowej. Oferta ABB w zakresie robotyki pozostaje jedną z najbardziej kompletnych wśród innych dostępnych na rynku. ABB w swoim portfolio posiada szeroki wachlarz różnych robotów do różnorodnych zastosowań.
Roboty ABB doskonale nadaję się do robotyzacji spawania, transportu materiałów, montażu małych części, malowania i wykańczania, konfekcjonowania, pakowania, paletyzowania i obsługi maszyn. Rynki na których pracują stanowiska zrobotyzowane ABB obejmują tworzywa sztuczne, przemysł motoryzacyjny, metalurgiczny, solarny, odlewniczy, elektronikę użytkową, drewno, obrabiarki, firmy farmaceutyczne i spożywcze. ABB zainstalowało ponad 400 000 robotów na całym świecie.
Sprzedaż robotów ABB
Dlaczego warto wybrać roboty tej firmy. Poniżej przedstawiono kilka przykładów kluczowych obszarów, w których robot przemysłowy ABB może okazać się korzystnym rozwiązaniem:
Zmniejszenie kosztów operacyjnych – roboty mogą zmniejszyć zarówno koszty bezpośrednie, jak i koszty ogólne, co znacząco wpływa na konkurencyjność.
Poprawa jakości i spójności produktów – roboty produkują wyroby gotowe o niezmiennie wysokiej jakości, ponieważ nie ma ryzyka zmęczenia, rozproszenia uwagi lub innych efektów wynikających z ręcznego wykonywania żmudnych i powtarzalnych zadań.
Poprawa jakości pracy dla pracowników – Pracownicy nie muszą już pracować w gorącym, zapylonym lub niebezpiecznym środowisku, a ponadto mogą nauczyć się cennych umiejętności programowania i zostać zwolnieni do innej fizycznej pracy.
Zwiększenie wydajności produkcji – Roboty mogą być pozostawione podczas pracy 24h bez większego nadzoru, dzięki czemu można zwiększyć wydajność i łatwiej dotrzymać terminów zamówień.
Zwiększenie elastyczności wytwarzania produktów – roboty mogą zapewnić elastyczność linii produkcyjnej. Po zaprogramowaniu procesów w sterowniku robota ABB, robot może z łatwością przełączać się z procesu na proces.
Zmniejszenie ilości odpadów materiałowych i zwiększenie wydajności – Roboty mogą od samego początku uzyskiwać wysokiej jakości wykończenie produktów, a ilość odpadów spowodowanych niską jakością lub niespójnością wykończenia może zostać znacznie zmniejszona.
Zmniejszenie rotacji pracowników i trudności z rekrutacją pracowników – W sytuacji, gdy wysoko wykwalifikowani pracownicy fizyczni stają się coraz trudniejsi i drożsi w zatrudnieniu, roboty mogą stanowić idealną alternatywę dla braków kadrowych.
Zmniejszenie kosztów kapitałowych (inwentaryzacja, prace w toku) – roboty mogą pomóc w zmniejszeniu kosztów wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych i zmniejszeniu ilości odpadów, a przy mniejszej ilości pracy fizycznej będzie można również ograniczyć koszty rekrutacji nowych pracowników.
Oszczędność miejsca w wysokowartościowych obszarach produkcyjnych – roboty mogą być umieszczane na systemach regałowych, na ścianach, a nawet na sufitach. Można je również zaprogramować do pracy w ograniczonych przestrzeniach, co pozwala zaoszczędzić cenną powierzchnię posadzki.