Robot specjalista od kawy Coffe Haus

Robot który jest w stanie wykonać 100 zamówień na kawę w ciągu godziny – brzmi niewiarygodnie, prawda? Nic bardziej mylnego ! Firma Briggo z Austin (Teksas) zaprojektowała, oraz całkowicie opatentowała robota o nazwie Coffe Haus, który zachowuje się jak profesjonalny barista…razy cztery!

Niewiarygodna jakość w stosunku do ilości zamówień jaką może obsłużyć w krótkim czasie – tak w skrócie można opisać mechanizm firmy Briggo. Robot jest w stanie wykonać w ciągu godziny pracę za czterech profesjonalnych baristów, przy czym każda z kaw wykonana jest z tą samą starannością. Jak zapewnia producent – tu nie ma miejsca na pomyłkę. Chociaż rynek przepełniony jest różnorodnymi automatami do kawy, to Coffe Haus jest swoistą nową generacją jeżeli chodzi o zautomatyzowanie wśród miłośników kawy. Osoba zamawiająca ma przede wszystkim dużo więcej możliwości aby stworzyć swoją idealną kawę. Wpływa na to możliwość regulacji mocy kawy, dodania śmietanki, wyboru różnych syropów smakowych a także wybór rozmiarów kubka.

Robot do robienia kawy

Odpręż się – Robot wszystko zrobię za Ciebie !

Kolejnym dużym plusem, który czyni naszego robota idealnym baristą, jest możliwość jego obsługi poprzez aplikację mobilną. Oprócz możliwości podejścia i zaprogramowania bezpośrednio na miejscu swojej ulubionej kawy (tak jak na ekranach dotykowych np. w McDonald’s), klient może wszystkie niezbędne szczegóły zamówienia wprowadzić poprzez aplikację mobilną, która bezpośrednio łączy robota z urządzeniem. Różnica jest jednak taka, że to Coffe Haus od początku do końca robi dla nas zlecenie – po wprowadzeniu wszystkich możliwych szczegółów robot wybiera kubek, nalewa kawę, zamyka wieczko a następnie informuje nas, że kawa jest gotowa – genialne prawda? Firma Briggo podejmuje już pierwsze kroki ku masowej produkcji tych urządzeń. Ich zastosowanie wydaje się być idealne w zatłoczonych miejscach, gdzie bardzo często główną rolę odgrywa czas. Jeżeli dodamy do tego jakość rodem z kawiarni, prostotę obsługi urządzenia, oraz szybki czas realizacji zamówienia – to nie ma prawa się nie udać!

Barista czy Robot do robienia kawy?

Pomysłodawcy Coffe Haus uspokajają jednak wszystkich tych, którzy są zwolennikami przebywania w kawiarniach i tego typu miejscach. Producent ma świadomość iż nikt, nawet najnowocześniejsza technika nigdy nie odda klimatu miejsca, wystroju, oraz dobrze wykonanej kawy przez człowieka. Robot nie ma na celu likwidacji „ręki ludzkiej” w procesie tworzenia kawy, lecz ma być alternatywą, dla miejsc zatłoczonych, wymagających szybkiego, prostego i dobrego zakupu. Reasumując, nie należy obawiać się nowoczesnych rozwiązań. Robot do robienia kawy taki jak Coffe Haus tworzone są z myślą ułatwiania dnia codziennego – w drodze do szkoły, pracy, gdy śpieszymy się na pociąg, oraz w wielu innych przypadkach. Dlatego też z całą stanowczością powinniśmy jako istoty podejmujące ostateczne decyzje postawić znak równości pomiędzy człowiekiem a robotem i dążyć do polepszania komfortu życia poprzez wprowadzanie coraz to nowszych w pełni zautomatyzowanych i funkcjonalnych rozwiązań – na przykład takich, jak Coffe Haus.

Robot specjalista od kawy Coffe Haus
Przewiń do góry