Kable i przewody do robotów i cobotów

Elastyczne przewody do robotów. Mogą skutecznie pracować przez wiele milionów cykli, również w niekorzystnych warunkach pracy. W zależności od warunków pracy dostępne są przewody odporne na:

 • wysokie i niskie temperatury
 • promienie UV
 • źródła ognia i iskry
 • oleje
 • skręcanie
 • hydrolizę

Ze względu na wysokie wymagania stawione wszystkim częściom i osprzętowi do robotów, również przewody muszą wykazywać się bardzo dużą odpornością na starzenie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Sprzedaż przewodów i kabli do robotyki

Ze względu na dużą ilość modeli robotów, które pracują w zmiennym środowisku i wykonują różnorodne prace, każdy producent przewodów powinien w swojej ofercie posiadać szeroki zakres swojej oferty:

 • przewody do robotów ABB
 • przewody do robotów KUKA
 • przewody do robotów FANUC
 • przewody do robotów YASKAWA MOTOMAN
 • przewody do robotów KAWASAKI

Dodatkowo oferta powinna zawierać produkty dla mniej popularnych marek, które rzadziej można spotkać w Polsce: Mitsubishi, Siemens…

przewody do robotów

Produkcja przewodów do robotów przemysłowych i robotów współpracujących

Do poprawnego działania każdego robota i cobota potrzebny jest odpowiedni osprzęt między innymi kable. Stąd produkcja elastycznych przewodów wymaga wykorzystywania odpowiednich komponentów oraz maszyn. Zarówno przewody sterownicze, hybrydowe, światłowodowe czy silnikowe powinny wyróżniać się odpowiednio jakością i wytrzymałością.

Ze względu na wysokie koszty przestojów produkcyjnych bardzo ważne jest aby odpowiednie kable były szybko i sprawnie dostarczane do zamawiającego. Dlatego równie ważna jest sprawna logistyka, która umożliwi szybkie wysyłki na wskazany adres.

Jak dobrać przewód do robota przemysłowego lub współpracującego ?

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego przewodu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mogą okazać się decydujące w kwestii jego żywotności. Właściwy wybór kabli i przewodów przekłada się na stabilną pracę robota.

Przy składaniu zamówienia należy wskazać ilość żył i grubość, długość kabla, jego przeznaczenie oraz określić specyficzne warunki pracy jeśli takie występują.

Nowe kable do robotów bardzo często posiadają oznaczenia fabryczne, które ułatwiają wybór właściwego produktu.

Przewody do robotów robione na zamówienie powinny zapewniać zachowanie odpowiednich parametrów pracy maszyny oraz gwarantować bezpieczeństwo.

Cena kabli i przewodów do robota

Cennik przewodów sporządzany jest dla podstawowych produktów, które montowane są na robotach najczęściej wykorzystywanych w zakładach przemysłowych.

Produkcja przewodów do cobotów i robotów, która wykonywana jest według indywidualnych wymagań podlega każdorazowo odrębnej wycenie. Wszystkie oferty sporządzane są na konkretne zapytania.

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje kabel do robota zapraszamy do kontaktu.

Rynek robotyki w Polsce bardzo szybko się rozwija. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie osprzętem i normaliami. Części do robotów przemysłowych są równie ważne w procesie robotyzacji, jak programowanie czy sam robot. Dlatego zawsze warto wybierać wyłącznie sprawdzone produktu.

Przewiń do góry